Prowadzący

Andrzej Lulka
Radca prawny, Partner Zarządzający Kancelarii Andrzej Lulka i Wspólnicy Kancelaria Prawna sp.k., absolwent Wydziału Prawa i Administracji oraz Wydziału Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego oraz podyplomowych Studiów z zakresu Francuskiego i Europejskiego Prawa Handlowego, a także absolwent studiów MBA Executive na Akademii Leona Koźmińskiego; ukończył aplikację radcowską przy OIRP w Szczecinie. W latach 2008 – 2012 Partner odpowiedzialny za działalność Działu Nieruchomości w ramach warszawskiego biura międzynarodowej kancelarii Gide Loyrette Nouel (Tokarczuk, Jędrzejczyk i Wspólnicy Kancelaria Prawna GLN sp.k.). Prawnik rekomendowany przez Legal 500 EMEA, PLC Which Lawyer oraz Chambers Europe w dziedzinie prawa nieruchomości. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego i Solvay Brussels School of Economics & Management. Specjalizuje się w prawie obrotu nieruchomości oraz prawie budowlanym. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze polskich i międzynarodowych przedsiębiorców, funduszy inwestycyjnych oraz instytucji finansowych. Prelegent na konferencjach branżowych. Posługuje się biegle językiem angielskim, francuskim i niemieckim.

SZKOLENIE
Szkolenie: Badanie prawne nieruchomości
- 20 Listopada 2024 r.

Opis szkolenia
Badanie prawne due diligence nieruchomości jest jednym z pierwszych, a z całą pewnością jednym z najważniejszych, etapów realizacji projektu deweloperskiego lub transakcji nabycia lub finansowania nieruchomości. Celem badania jest identyfikacja ryzyk związanych z nabyciem lub finansowaniem nieruchomości. Prawidłowe i szczegółowe zbadanie stanu prawnego pozwala na świadome podjęcie decyzji o realizacji projektu, umożliwia podjęcie odpowiednich środków mających na celu eliminację lub ograniczenie danych ryzyk oraz determinuje dalsze kroki związane z inwestycją, np. treść dokumentów transakcyjnych lub ustrukturyzowanie projektu.
W ramach szkolenia podzielimy się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem wynikającymi z wieloletniej współpracy z inwestorami i deweloperami realizującymi projekty nieruchomościowe. Wskażemy, jaki jest standardowy zakres badania prawnego nieruchomości oraz jakie dokumenty są analizowane w trakcie jego prowadzenia. Przedstawimy metodologię badania due diligence. Zwrócimy uwagę na najczęściej pojawiające się nieprawidłowości, w tym w szczególności na wady tytułu prawnego do nieruchomości. Podpowiemy także, w jaki sposób eliminuje lub ogranicza się ryzyka związane ze stwierdzonymi nieprawidłowościami.
Szkolenie skierowane jest w szczególności dla członków zarządów oraz kadr kierowniczych deweloperów, inwestorów lub banków i innych podmiotów oferujących finansowanie projektów nieruchomościowych, dyrektorów i członków działów rozwoju/inwestycji, kierowników projektów oraz pracowników działów prawnych takich podmiotów.
Program szkolenia:
-
Dzień 1 (20 listopada):
1.Due diligence nieruchomości – wprowadzenie i wyjaśnienie najważniejszych pojęć
2.Źródła informacji o nieruchomości
3.Najczęstsze wady tytułu prawnego do nieruchomości
4.Rękojmia wiary publicznej ksiąg wieczystychDzień 2 (21 listopada):
1.Obciążenia nieruchomości
2.Sytuacja planistyczna nieruchomości
3.Zagadnienia budowlane i środowiskowe
4.Pozostałe informacje o nieruchomości:
a)umowy dotyczące nieruchomości
b)postępowania sądowe, administracyjne, sądowoadministracyjne, egzekucyjne
d)zagadnienia podatkowe.
ARTYKUŁY, SZKOLENIA,
WEBINARY, EBOOKI
Nasze aktualności
Bądź na bieżąco z najważniejszymi zmianami w prawie, poznaj analizy naszych ekspertów i korzystaj z wartościowych materiałów, które pomogą Ci skutecznie zarządzać kwestiami prawnymi w Twojej firmie i życiu prywatnym.